Sıkça Sorulan Sorular

Ana başlık olarak belirtirsek; -Bakım Onarım -Denetleme -Monitoring -Teknik Servis -Mobil EL ve Flash Test Hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca gözetimli olarak panel tedariği de sağlamaktayız.

Güneş Enerjisi Santrallerini kurulduktan sonraki taahhüt edilen çalışma performanslarına ulaşabilmesi, uzun ömürlü olabilmeleri, hayati ve maddi kayıplara yol açmaması için Bakım ve Onarımlarının profesyonelce yapılması gerekmektedir.

-Tükenmeyen ve temiz enerji kaynağıdır - Bol miktarda bulunur - Dışa bağımlılığı yoktur - Nakliye problemi yoktur - Ücretsiz bir kaynaktır bu nedenle Güneş Enerjisi SÜRDÜRÜLEBİLİR bir özelliğe sahiptir.

Evet.  Aylık 50 Euro Servis Ücreti ile yerli üretimimiz olan What Log Monitoring hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz.

Güneş Panelleri güneşten gelen belirli dalga boyundaki ışık enerjisini belirli bir verimlilikte enerjisine çeviren sistemdir. Güneş Paneli fotovoltik yarı iletken silikon birçok levhanın birleşmesidir. Bu levhalar birçok katmandan oluşurlar ve güneşten gelen ışığı emerler.

Güneşin yaydığı ve Dünya'mıza da ulaşan enerji, Güneş'in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım enerjisidir. Güneş enerjisi teknolojileri ise dünyamıza ulaşan bu enerjinin insanların faydalanabileceği hale getirilmesini sağlar.

Yenilenebilir enerji (kaynakları), sürekli devam eden doğal süreçlerdeki var olan enerji akışından elde edilen enerjidir. Bu kaynaklar güneş ışığı, rüzgâr, akan su (hidrolik enerji), biyolojik süreçler ve jeotermal olarak sıralanabilir.

- Güneş, tüm dünya ülkelerinin yararlanabileceği bir enerji kaynağıdır. Bu nedenle ülkelerin enerji bağımlılıkları ortadan kalkabilir. - Birçok uygulamasında karmaşık teknolojilere gerek duyulmamaktadır. - İşletme giderleri son derece düşüktür. - Güneş enerjisi pilleri hücreleri, güneş enerjisi toplarken, hiçbir gürültü oluşturmaz. Diğer enerji elde kaynaklarına göre, tamamen sessiz bir enerji elde etme yöntemidir.

Fotovoltaik, güneş pilleri ya da dizinleri sayesinde ışık kaynağından, çoğu zaman güneşten, elektrik elde etme yöntemidir. Photovoltaic kelimesinden gelmektedir. Bu kelimenin de PV olarak kısaltılarak kullanıldığı görülür.

Güneş hücreleridir. Bu hücreler Silisyum adı verilen ve toprakta serbest halde bolca bulunan yarı iletken bir maddeden üretilirler.

Elektrolüminesans (EL) optik ve elektriksel bir olgudur ve malzemenin içinden geçen elektrik akımına veya çok güçlü elektriksel alana tepki olarak ışık yayma durumudur. Fotovoltaik panellerin hücreleri üzerinde oluşan mikro çatlakların tespiti için kullanılır.

Panele ait reel verim değerleri ölçebilmek adına yapılan panel performans testidir.